خانه ی ما

این روزها شلوغم بیش از حد. باز هم اسباب‌کشی و دردسرهاو البته لحظه‌های شیرینش. باز هم خستگی و کم خوابیها شست و شو و جمع کردن و البته شوق و ذوق خانه‌ی نو که اینبار خانه‌ی خودم است و خانه‌ای که مالکش منم. خانه‌ای که هر ماه به خاطرش اجاره نمیدهم و هرسال اضطراب صاحب‌خانه را برای جابه‌جایی ندارم. بعد سی‌سال من تازه وارد خانه‌ای میشوم که از آن خودم است. حتی وقتی پدرم هم خانه خرید من دیگر ازدواج کرده بودم و لذت کوبیدن یک میخ به دیوار را بدون نگرانی از حرف و حدیث صاحبخانه تجربه نکردم. یعنی بعد از سی سال صاحبخانه شدم. حس خیلی خوبی است. آنهایی که مرا از نزدیکتر میشناسند میدانند که خانه برایم چقدر مهم است. چقدر مقدس است. خانه گرامی است گرم  و روشن و صمیمی است. خانه پاک است محل امنیت و نظم و آرامش است. و این خانه که بیشتر از هر خانه‌ای مشتاقش هستم. با صبر و امید صاحبش شدیم و با عشق از نو ساختیمش و هر کاری که برایش کردیم کلی ذوق‌زده شدیم. این خانه با خانه‌های سابق فرق میکند. با خیال راحت هر طرحی را اجرا میکنم هر میخی را با دلخوشی به دیوار میکوبم و هر زمانی که دوست داشته باشم از این خانه میروم.ولی الان اینجا خانه‌ی ماست. خانه‌ی من و وحیدم.وحید که با صبوری و عشق و لبخند در انتخاب و خرید و جابه‌جایی و هماهنگی همراهم است.خدایم را شاکرم بینهایت به خاطر همه‌ی لطف ومهربانیش در حق خودم و در حق من و وحید. خدایم را سپاسگزارم برای لحظه لحظه اینروزها.شادم به دل و جان برای داشتن این خانه که نه برای سنگ و خشت و گلش و نه برای وسیله‌ها و دکوراسیون و طراحی‌اش(که اینها هم برایم بسیار دلچسب و مهم هستند) که برای ذات بودنش برای اینکه جمع میکند مرا و وحیدم را زیر سقفش و مکان امن است برای نزدیک شدن به آدمهای خوب دیگر . برای اینکه هرکسی را به شادی و گرمی میپذیرد.خانه‌ی ما آینه‌ای است از قلب وحید و قلب من که  مشتاق هرچه مهر هرچه عشق و هرچه امید است برای مهمانانمان، خودمان و خدایمان. میخواهم که چراغش روشن باشد درب محبش باز باشد و امید مهربانی و آرامش در گوشه گوشه اش سوسو بزند.و میدانم که همین خواهد شد. من به معجزه درباره‌ی خانه‌مان ایمان دارم . 

/ 7 نظر / 19 بازدید
کا÷تان

سلام خانوم. خونه نو مبارک. امیدوارم که هر چه زودتر ما جز اولین مهمونای خونه تون باشیم. ایشالله همیشه محبت و خوشبختی تون رو تک تک در و دیوار خونه تون موج بزنه. خوشجالم. بالاخره ما هم تو تهران خونه دار شدیم، شکر خدا. قدر همو بدونید. به امید دیدار هر چه زودتر.

لیلی

مبارکتون باشه عزیزم :* خوشحالم که وقتی می‌آم، خونه‌ی خودتون رو می‌بینم. :)

الناز

مبارک باشه. خسته نباشی از شلوغیها و امید که جنس شلوغیهایمان ههمیشه دلچسب باشد.

وبلاگ صاحاب

ممنونم عزیزانم . منتظر همتون تو خونه ی جدید هستیم.

هستی

دو ماه مونده که ما بیاییم خونه جدیدت :)

پریسا

با تاخیر خونه جدید مبارک عزیزم.به امید دیدار در خانه پر مهر و محبتت

سهيل

مباركه . البته با تاخير ( ما كه هميشه دير ميرسيم و تاخير داريم ) البته حتما الان ديگه اثاثيتون چيده شده و ديگه نميخواد مثلا واسه يه چسب نواري يا يه ملاقه كل اثاثو رو بگردين [لبخند] انشاا.. به سلامتي راستي شيرينيش چي ميشه ما دوست داريم بدون كادو آوردن براتون شيريني بخوريم اشكالي نداره كه [چشمک] الان ديگه جاي يه ني ني توپولو خاليه اين وسط بسم ا..[لبخند]