یک تجربه

تجربه‌ی جدید و بدردبخوری که اینروزا دارم نه کتاب خوندنه که متاسفانه تقریبا به صفر رسیده نه فیلم دیدن نه خرید کردن اثاثیه واسه خونه‌ی مشترک نه پیاده‌روی و نه حتی گشت‌وگذاره.که همه‌ی اینا به تنهایی میتونن حال‌خوب کن باشن تو یکنواختی و روزمرگی زندگی اما این فعالیت علاوه بر اینکه حس کشف کردن و لذت بردن و هیجان داشتن رو بهم میده حس ناب مفید بودن رو بهم تزریق میکنه.یوگا تجربه جدیدیه که شنبه و سه‌شنبه‌هامو پر از انرژی میکنه و امیدوارم به مرور زمان به کل هفته‌م نفوذ کنه.از همون لحظه‌ی ورود و گرفتن یک لیوان چای سبز همراه با دو تا رطب وارد حیطه‌ی مغناطیسی میشم که حداقل تا یک ساعت و نیم بعدش آرامش و سکوت و راحتیِ خیال الکترونهایی هستن که به دورِ منِ هسته میچرخن.کشش و انقباض عضله‌ها از سر تا پا تو کل بدن و تمرین نفس کشیدن و مدیتیشن و ریلکسیشن تمام سلولای خسته و کسل تنمو بیدار میکنن و وقتی که چراغا روشن میشه و میشینیم و دعا میکنیم و با یه لبخند زیبا چشامونو باز میکنم حقیقتا حس میکنم زندگی از اول شروع شده.صدای بینظیر خانم گلفروشان با اون اندام متناسب و خنده‌ی دایم گوشه‌لبش تو انتقال این حواس بی‌تاثیر نیست.روزهای شنبه و سه‌شنبه هرچقد هم که روزای سخت کاری عاطفی باشند به سبکی و رها شدن و خود دوست داشتن ختم میشه.

/ 4 نظر / 10 بازدید
الناز

یوگا خیلی خوبه. تلاش برای رسیدن به ارامش هم. به نظر من بخش بسیاریش رو خود ادم می تونه به دست بیاره. با تاثیر نگرفتن از چیزهایی که ازارش می دن. چون تنها چیزی که ادم می تونه تغییر بده خودشه. [ماچ]

وحید

ارزش هر چیزی به تاثیریه که روی آدما می ذاره. من قبلنا از یوگا خوشم نمی اومد. چون فکر می کردم کل یوگا این ژانگولر بازی هاست که تو تلویزیون اینا نشون می ده! [نیشخند] اما وقتی تاثیری که روی روحیه تو گذاشته رو می بینم خوشحالم که تو این کلاس شرکت کردی با همه سختی هایی که برای رفت و برگشت داری اونم تو این هوای سرد!

پانیذ

بابا فعال .... یه خورده هم از تجربه های آشپزی و ..... خانه داری بنویس .... راستی راستی سخت نیست ؟ اگه نیست پس میذارم این سئوال رو بعد از بچه دار شدنت میپرسم که سخت !سخت میشه

سهیلا

تجربه من:هیچوقت از خودت غافل نشو که سالهای اینده حسرت کارهای نکرده گذشته را بخوری با ارزش نهادن بر وجودت برای دیگران هم با ارزش تر میشوی گلم.