کلیشه است اما بهار بهار است

روزهای آخر سال شلوغی است،مخصوصا برای من که سالهای قبل این وقتها همیشه بیکار و سرم به مشغولیتهای خودم گرم بوده و درگیر کوران کار و گرفتاریهای بیرون از خانه نبودم .حالا امسال هم کار و مشکلات خودش هم وقت کم و کارهای عقب مانده که نمیدونم کی قراره بهشون برسم حسابی دورم کردن از خود خودم.از خورده خریدهای ضروری باقی مانده و اتاق در حال فرار و ریخت و پاشهای دم عید تا وقت ارایشگاه و جمع وجور کردن وسایل و فرستادن کارت پستالهای عید،همگی موندند و فکر نمیکنم فرصتی برای انجام دادنشون داشته باشم.همیشه این وقتا میرفتم خیابون و از بوی عید و تمیزی و خونه تکونی مردم و شلوغی دیوانه کننده بازارها و مرکز خریدها لذت میبردم.این خیلی مهمه که هنوز تو این دلمرگی و روزمرگی زندگی که جز چند تا کار روتین سر همه به کار و تفریح اضافه ای مشغول نیست نوروزو بهار و عید و دید و بازدید آداب خودشو حفظ کرده و لا به لای مرگ بسیاری از سنتهای کوچیک و بزرگ این مملکت هنوز زنده است و نفس میکشه.هنوزم گاهی وقتا از دست صدا سیمایی ها که در میره تو بعضی تبلیغات که میگیرند در کردن توپ و صدای بوق و سرنا و نقاره مخصوص عید پخش میشه  که یجورایی امضای نوروز باستانیه.این واسه من که اسیر این سنتهای ایرانی ام خیلی خیلی زیاد امیدوار کننده است و واسه همینم با همه دردسرهایی که تعطیلات عید تو این سیزده روز برام داره بازهم بهار و عید و تحویل سال نو عیدی و سبزه سبز کردن و ماهی خریدن و تزیینات سفره هفت سین و کفش و لباس نو را دقیقا مثل روزهای کودکی ام دوست دارم.با همه خستگی این روزهای آخر سال آماده و پر انرژی ام برای شروع یه سال جدید و یه بهار نو.
سال هشتاد و هشت پر از تغییراتی بود برای من که شاید نتیجه اش در سال هشتاد و نه نشون داده بشه و مطمئنا سالی که داره میاد بزرگترین تغییر زندگی منو همراهش داره و دوست دارم به فال نیک بگیرم و ضرب المثل سالی که نکوست از بهارش پیداست رو تجربه کنم.در هر حال البته زوده واسه تبریک گفتن عید اما فعلن عید همگی مبارک و با تمام وجودم آرزو میکنم که یه سال خیلی خوب رو شروع کنیم.

/ 3 نظر / 9 بازدید
پوربایرامیان

سلام. خوبین؟ پیشاپیش عیدرو به همه ی شما دوستان عزیزم تبریک می گم. براتون آرزوهای بهترین هارو در سال جدید دارم: آرامش. تنی سالم. جیبی پر برکت و پر پول. لحظاتی شاد و ..... سال نو مبارک [گل]

الناز

من هم امسال همه این چیزای خوب قبل از عید رو ندارم. حداقل همون خیابونای شلوغ تهران که این روزها به ترافیک آدم دچار می شد. ماهی فروشهایی که از همه جا سر در می اوردند و بنجل فروشهایی که ساعتهای آخر دیگه وسط خیابون بودند. کاش 88 زودتر بره و 89 ای بهتر بیاره و الا همون بهتر که نره. ایشالا بعدا سر فرصت تبریک می گیم. فعلا عیدت مبارک.

م.ر

ای آنکه به تدبیر تو گردد ایام ای دیده و دل از تو دگرگون مادام ای آنکه به دست توست احوال جهان حکمی بنما که گردد ایام به کام اومدن سال نو رو بهت تبریک میگم. به تو, پدرت, مادرت, خواهرت و برادرت. امیدوارم تمام اتفاقای مهم و سرنوشت ساز بزرگ و کوچیک پیش رومون در این سال جدیدی که داریم براش لحظه شماری میکنیم, سعادت و سلامتی برامون به ارمغان داشته باشه[گل]